Ohlédnutí za veletrhem REKLAMA-POLYGRAF

Veletrh REKLAMA-POLYGRAF 2013 byl pro všechny účastníky trochu zahalen tajemstvím, jestli se mu podaří v nových prostorách a s novým organizátorem navázat na tradici veletrhu Print a pozvednout „polygrafickou úroveň“ předchozích veletrhů Reklama-Polygraf. Nyní s jistým odstupem můžeme konstatovat, že se to podařilo. Z pohledu naší firmy musíme veletrh hodnotit jako úspěšný. Náš stánek navštívilo velké množství odborných návštěvníků,  uskutečnili jsme mnoho zajímavých jednání a uzavřeli několik kontraktů.

Zájem návštěvníků veletrhu se soustředil pochopitelně především na dva hlavní exponáty, kterými byly – digitální tiskový stroj HP Indigo 5600 a řezací stůl Kongsberg iXE-10 auto. HP Indigo 5600 bylo vystaveno v maximální možné výbavě, takže během veletrhu byl k vidění např. tisk bílou barvou na barevné substráty, tisk na metalizované a plastové materiály, využití rozšířeného barevného prostoru pro věrnou simulaci přímých barev a další speciality. Kongsberg iXE-10 auto zaujal návštěvníky svými takřka neomezenými možnostmi při řezání a bigování tiskovin a dále svojí plnou automatizací, která zahrnuje nakládání a vykládání archů bez zásahu lidské ruky. Zájem o vyřezané krabičky, držáky na mobilní telefony, visačky pro děti a jiné speciality byl obrovský, takže pult se vzorky bylo nutné nepřetržitě doplňovat.

Druhá část naší expozice zahrnovala profesionální monitory NEC, kalibrační systémy X-Rite, vzorníky Pantone, náhledové boxy a jiné speciality určené především fotografům a pracovníkům grafických studií. Pro zájemce byly dále připraveny živé ukázky software firmy ESKO, systému pro tvorbu řešení web2print a dále řídícího systému MIS.

  

Polygraf9.jpg
Polygraf2.jpg