Speciální aplikace

Níže uvedený popis zahrnuje nejdůležitější rozšíření možnosti tisku na strojích HP Indigo. Ne všechny uvedené speciality je možno využít ve všech strojích. Podrobné informace o využití s příslušným modelem HP Indigo naleznete na stránce produktu popřípadě v prospektu, který je u na každé produktové stránce připraven ke stažení.

HP IndiChrome a HP IndiChrome Plus

Transient

Všechny stroje HP Indigo, kromě základního modelu HPI 3550, mohou tisknout až sedmi barvami. Toto umožňuje rozšířit klasický barevný prostor tvořený barvami CMYK o další barvy, díky kterým je možno nasimulovat 95% barev Pantone. V režimu HP IndiChrome je použito 6 barev CMYK + oranžová a fialová, v režimu HP IndiChrome Plus je použito 7 barev, kdy k uvedeným barvám přibude ještě zelená.

HP Indigo ElectroInk Light Cyan a Light Magenta

Transient

Pro dosažení maximální barevné věrnosti při tisku fotografií se uplatňuje schopnost tiskových strojů HPI použít při tisku kromě barev CMYK také light cyan a light magentu, které zajišťují lepší obraz s plynulejšími přechody a sytějšími barvami. Tím je dosaženo fotorealistického vzhledu, který zvyšuje kvalitu fotografií a speciálních produktů jako jsou fotoknihy, fotokalendáře atd.

HP Indigo ElectroInk Light Black

Transient

Speciálně pro tisk černobílých fotografií byla vyvinuta barva light black. Tisk fotografií se provádí za použití black a light black, které výrazně rozšíří rozsah polotónů, zjemní přechody a zajistí výraznější prokreslení detailů. Využití této barvy je především při tisku náročných fotografických publikací, prestižních katalogů, svatebních alb a dalších high end aplikacích špičkových profesionálních fotografů.

HP Indigo ElectroInk White

Transient

Bílá barva přináší do tisku vysoké množství kreativity. Stávající nabídku návrhů lze rozšířit o rozmanitou škálu médií, včetně barevných a metalizovaných materiálů. Naprosto nezbytná je bílá barva pro potisk transparetních substrátů. S bílou barvou otevíráte pro své podnikání nové trhy, kterými je tisk etiket, samolepek a prestižní grafiky.

HP Indigo ElectroInk White Plus

Transient

Protože použití běžné bílé barvy má své limity, které závisí především na barvě substrátu a zvýšených požadavcích na kryvost, vyvinulo HP barvu white plus, což je právě bílá barva se zvýšenou kryvostí. Díky ní docílíme zcela neprůhledného bílého pokrytí, které ještě více rozšíří možnosti potisku barevných, tmavých, metalizovaných a průhledných substrátů. Uplatnění je především při tisku shrink sleevů a etiket.

HP Indigo ElectroInk UV Red

Transient

UV red je červená barva, která je viditelná pouze pod UV světlem. Její využití je především pro tisk ochranných prvků, které lépe ochrání tiskovinu či produkt proti jeho padělání. Typické využití je při ochraně identifikačních karet, vstupenek, hodnotných dárkových kupónů, ale také například etiket či krabiček drahých parfémů, léků či potravinových doplňků.

HP Indigo ElectroInk Digital Matte

Transient

Digital matte by se dal nejlépe přirovnat k matnému laku. Jedná se o lak efektový, není určen pro celoplošné lakování. Typické využití je použití jako matný parciální lak, ideálně v kombinaci s lesklým či laminovaným substrátem. Další využití je k ochraně tiskovin před kopírováním, protože detaily tištěné touto "barvou" nelze kopírovat.

HP Indigo ElectroInk Transparent

Transient

Transparent je průhledná barva, která je určena pro vytváření speciálních efektů. V rámci tisku je možno na jeden arch vytisknout 1 až 50 vrstev barvy na sebe a tím lze docílit efektů v rozsahu od vodoznaku až po prostorový 3D lak. Využití je pro vysoce prestižní grafické aplikace. Protože se jedná o barvu, lze pochopitelně tímto způsobem tisky i personalizovat.

HP Indigo ElectroInk Yellow

Transient

Jedná se o speciální technologii, kdy je na protitlakový válec umístěna speciální podložka, na kterou je následně až 250 vrstvami žluté barvy vytištěn reliéf. Následně se strojem nechá projet zakázka a výsledkem je efekt ražby či přesněji slepotisku. Tímto způsobem je možno během 20 minut zhotovit 500 archů. Typickým využitím budou svatební oznámení a pozvánky.