Sakurai Oliver 80SD

Sakurai Oliver 80SD je přímým nástupcem B2 řady 75SDw. Jedná se v podstatě o totožné stroje, změna názvu má lépe korespondovat skutečný formát stroje, který je 790 x 600 mm. Zvětšené formáty B2 jsou v posledních letech velmi populární, protože především při tisku obalů umožňují lepší využití plochy.

Sakurai 80SD  je vybaven řídicím pultem s dálkovým ovládáním všech funkcí a měřením archu, režimy pro automatické nastavení stroje podle formátu substrátu, poloautomatickou výměnou tiskových desek, automatickými myčkami barevníků, potahů a protitlakového válce. Tiskový stroj je pochopitelně možno objednat s obracecím zařízením popřípadě lakovací jednotkou. Stejně jako u ostatních tiskových strojů řad Sakurai SD se jedná o robustní stroj s předávkou v 7 hodin a dvojnásobnými průměry válců.

Technické specifikace

Počet barev 2 až 6 (modely 280SD, 480SD, 580SD a 680SD)
Max. formát archu 790 x 600 mm
Min. formát archu 400 x 260 mm*
Max. tisková plocha 785 x 585 mm*
Formát tiskové desky 800 x 660 mm
Rychlost tisku 4000 až 15 000 výtisků / hod*
Tloušťka potiskovaného media 0.04 – 0.6 mm
Vysoký nakladač 900 mm
Vysoký vykladač 840 mm
Rozměry stroje 6 061 (2b) 7 973 (4b) 8 929 (5p) 9 885 (6b) x 2 512 x 1 796 mm
Váha stroje 11 300 kg (2b), 19 000 kg (4b), 23 000 kg (5B), 27 000 kg (6b)
Příkon 22 kW (2b), 29 kW (4b), 33 kW (5b) , 36 kW (6b)

*u strojů s obracecím zařízením se tyto hodnoty liší na základě použitého tiskového režimu

Základní vybavení stroje:
SAS, SPC, SIS, QSS, pult SCC III, podtlakový dopravník, zónová barevnice, bezpotahové vlhčení OLIVERMATIC, automatická myčka barevníků, automatická myčka potahů, dálkové řízení registrů, diagonální vychylování obrazu (cocking), mechanická detekce dvojarchu, ultrazvuková detekce dvojarchu, poprašovací zařízení, Ionizační zařízení, počítadlo výtisků s předvolbou, detekce překročení zvoleného nákladu, detektor přední/boční náložky, nezávislé nastavení rychlosti duktoru, zařízení pro rychlou výměnu potahů, vysoký vykladač, oscilující válce barevníku, MTD – manuální kontrola vybarvení, CIP3/4 Interface

Volitelné vybavení
automatická myčka protitlaků, IR sušení, UV sušení, automatická kontrola vybarvení

Protože různí výrobci používají pro stejné funkce různá označení, přinášíme vám základní přehled důležitých funkcí tiskových strojů Sakurai.

QSS-Quick Stand-by System
Systém Sakurai QSS ještě dále posouvá automatizaci práce operátora tiskového stroje. S pomocí QSS se ještě více zkracuje doba přípravy, množství makulatury a zvyšuje se produktivita tiskového stroje. QSS automaticky dávkuje přesné množství barvy do systému před tiskem. Ve spolupráci s CIP3 jsou zároveň nastaveny zóny barevnice na přesné hodnoty odpovídající zakázce. V okamžiku, kdy zakázka skončí, lze QSS nastavit tak, aby odbarvil/přibarvil stroj podle potřeb další zakázky, popřípadě automaticky lehce přemyl/kompletně umyl celý stroj. Tyto možnosti dále zvyšují stupeň automatizace a operátorovi dovolují vyšší produktivitu práce, zatímco stroj provádí více operací najednou. Součástí dodávky QSS je ovládací konzole typu SCC III, která je připravena pro datovou spolupráci nejen s CIP ¾ protokolem, ale i se systémem řízení Sakurai Color Mision.

Automatická výměna desek - SPC
Zařízení pro automatickou výměnu desek umí v době kratší než jedna minuta rychle a přesně vyměnit desku na stroji. Deska je automaticky natažena a uchycena bez nutnosti ohybu na ohýbačce. Jednoduchý a vysoce přesný patentovaný systém firmy Sakurai umožňuje desky opakovaně použít, používat oboustranné nebo dokonce polyesterové desky bez nutnosti zvláštních úprav.

SIS (Sakurai Interactive System)
SIS funguje jako prostředník pro nastavení funkcí tiskového stroje jako např. rychlosti tisku, mytí, režimu tisku, atd.

SAS (Sakurai Auto Set)
SAS umožňuje uživateli jednoduše přednastavit tiskový stroj na různé formáty a tloušťky papíru. Jednoduchým stiskem tlačítek se celý tiskový stroj přednastaví na správnou šířku a tloušťku papíru (podavač, vykladač, tlaky, atd.). Tato možnost také urychluje přípravu nové zakázky.

Systém řízení registrů
Tiskový cylindr může být natáčen ve všech potřebných směrech (X,Y a diagonálním) pomocí SIS. To vše za běhu tiskového stroje.

Podtlakové dopravníky
Jsou vybaveny regulací podtlaku pro dosažení plynulého podávání archů v rozmezí minimálního a maximálního rozměru a to vše i při maximální tiskové rychlosti stroje bez nutnosti zásahu operátora.

Válce vlhčení a barevníků
Systémy válců jsou navrženy s pozitivní geometrií, což umožňuje stabilní transport barvy a vlhčícího roztoku. Barevník je osazen nezávislým přímo poháněným válcem s možností ovládat poměr barvy podávaný duktorem tak, aby na zakázkách s nízkým pokrytím bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Bezpotahové vlhčení Olivermatic má kompenzaci rychlosti a je osazeno válci s větším průměrem, což umožňuje kontrolovat vlhčení jednodušeji a konzistentněji. Systém „Delta Motion“, který si firma Sakurai nechala patentovat, umožňuje ovládat obvodovou rychlost a spolu s možností natáčet brodicí válec, dělá celý systém vlhčení jedničkou v oboru. Součástí vlhčicího systému je také řízený mostový váleček.

Podrobný prospekt ke stažení naleznete zde.