Sítotiskové stroje

Technologie sítotisku má v polygrafii a průmyslové výrobě poměrně stále postavení. Vzhledem k širokému spektru potiskovatelných materiálů a nároků na použité barvy, nebyla doposud vyvinuta uspokojivá alternativní technologie, která by všechny možnosti sítotisku dokázala nahradit. Největší uplatnění je v průmyslové výrobě při výrobě dotykových klávesnic a přístrojových desek. Své uplatnění nalézá i v klasické polygrafii, především při zušlechťování archů z ofsetového či digitálního tisku.

Naše společnost zastupuje japonského výrobce sítotiskových strojů - firmu Sakurai. Sakurai je již mnoho let světovou špičkou v tomto oboru a všechny významné zakázky jsou po celém světě realizovány právě na těchto strojích.

Základní kategorií strojů je řada s označením Sakurai SC (swing cylinder) určená především pro použití v klasické polygrafii. Pro náročnější aplikace jsou určeny vyšší řady strojů, kterými jsou Sakurai MS (stop cylinder) a Sakurai MS-SD (stop cylinder servo) určená především pro zákazníky z průmyslové sféry s nejvyššími možnými nároky (automotive).

Sakurai má dále v nabídce i několik unikátních řešení jako například největší stop cylindr na světě nebo dvoubarvovou sítotiskovou linku.

Jako příslušenství k sítotiskovým strojům firmy Sakurai nabízíme stackery, sušicí tunely a kompletní sortiment zařízení pro přípravu od společnosti Natgraph. Podrobné informace o sortimentu Natgraph naleznete zde.